2 kwietnia 2016
Wiedza to siła – warsztaty z robienia flag filozoficznych

Chto Delat, Wiedza to siła, 2011, zdjęcie dzięki uprzejmości Chto Delat i galerii KOW w Berlinie

Prowadzenie: Katarzyna Górna i Katarzyna Witt
2 kwietnia 2016 (sobota). godz. 13:00 – 17:00
Audytorium, warsztat, wystawa na pierwszym piętrze Emilii
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, ul. Emilii Plater 51

Warsztaty zainspirowane Flagami Filozoficznymi (Learning Flags) kolektywu Chto Delat, prezentowanymi na wystawie Robiąc użytek. Życie w epoce postartystycznej. Warsztaty towarzyszą Pierwszemu Warszawskiemu Zlotowi Patainstytucjonalnemu.

W sobotnie popołudnie artystka Katarzyna Górna i edukatorka Katarzyna Witt zapraszają na warsztaty z wymyślania i wyszywania flag filozoficznych. W warsztatowej szwalni będzie można stworzyć własną flagę, baner, transparent ze sloganami, cytatami czy odniesieniami do myśli politycznej. Uczestnicy będą mieli okazję do graficznego i tekstowego opracowania flag manifestujących ich własne poglądy. Praca nad wizualno-tekstowym przekazem będzie towarzyszyć praktycznie zorientowanej refleksji nad formami politycznej ekspresji. Flagi będą wykonywane z różnego rodzaju tkanin i filcu, w technice przystępnej dla każdego. Do warsztatów można dołączyć w dowolnym momencie. Można pojawić się z gotowym projektem lub wypracować go na gorąco, inspirując się wystawą bądź wchodząc w interakcję z pozostałymi uczestnikami.