Homeland to amerykański serial telewizyjny, będący adaptacją izraelskiej serii Hatufim, nadawany przez stację Showtime od 2011 roku. Serial oparty jest na historii amerykańskiego żołnierza odbitego z rąk Al-Kaidy, którego prawdziwą tożsamość stara się ujawnić agentka CIA. Serial był wielokrotnie oskarżany o tworzenie propagandowego obrazu zaangażowania USA w konflikt na Bliskim Wschodzie, który dla wielomilionowej publiczności serialu jest bardziej przekonujący niż jakiekolwiek doniesienia medialne.
Zdjęcie dzięki uprzejmości Arabian Street ArtistsLatem 2015 roku w Berlinie kręcono sceny do piątej serii Homeland. Producenci serialu skontaktowali się z Donem Karlem (znany jako „Stone”) weteranem berlińskiej sceny streetartowej, prosząc go o namalowanie „arabskiego graffiti” w celu „uwiarygodnienia” scenografii syryjskiego obozu dla uchodźców. Pośpiesznie zawiązana grupa artystów pod szyldem The Arabian Street Artists (Arabscy Artyści Ulicy) – czyli Don Karl, artystka i teoretyczka Heba Amin oraz grafik i wydawca Caram Kapp – znalazła się na planie filmowym i wykorzystała brak znajomości języka arabskiego w ekipie filmowej do wygenerowania i dystrybucji własnego przekazu (patrz: artystyczna kompetencja). Artyści umieścili napisy po arabsku o takiej treści jak „Homeland jest rasistowski” albo „Nie można ufać tej sytuacji”. Znaczenie graffiti odkryto dopiero po emisji odcinka w telewizji, po osiągnięciu ponad półtoramilionowej publiczności.
Akt ten spotkał się z ogromnym oddźwiękiem medialnym, materiały o interwencji The Arabian Street Artists znalazły się m. in. w takich mediach jak BBC, Al Jazeera, The Guardian, Washington Post i Sky News. W Internecie historia stała się viralem, ogromną popularność zdobyło np. hasło użyte jako jedno z grafitti: #homelandiswatermelon (Homeland to arbuz).