Muzeum 3.0: zamieszkując przyszłość – warsztaty futurologiczne z Neilem Cummingsem

28 kwietnia 2016

Neil Cummings, Awatar w Muzeum 3.0, dzięki uprzejmości Neila Cummingsa

Muzeum 3.0: zamieszkując przyszłość
Warsztaty futurologiczne z Neilem Cummingsem
28 kwietnia 2016 (Czwartek), 12:00 – 18:00
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, ul. Emilii Plater 51
Liczba uczestników warsztatów ograniczona. Aby zarezerwować miejsce, napisz na adres zapisy@artmuseum.pl

W ostatnim tygodniu trwania wystawy Robiąc użytek artysta Neil Cummings poprowadzi całodniowe, intensywne warsztaty dotyczące możliwych modeli muzeum 3.0. Uczestnicy warsztatów, używając  prostych narzędzi, przeniosą się w rok 2061, który potraktują jako punkt wyjścia do dyskusji o przyszłości sztuki, muzeum, kultur i społeczeństw, w których są usytuowani. Grupa będzie zastanawiać się nad możliwościami zrealizowania pożądanych scenariuszy i uniknięcia potencjalnych katastrof. Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach zostaną poproszone o przemyślenie poniższych kwestii:

„W 2061 roku muzeum sztuki będzie ……………… ”
“Moja interakcja z muzeum 3.0 będzie polegała na ……….. ”
“Warszawa w 2061 roku ma ……….”

Neil Cummings urodził się w Walii, a mieszka w Londynie. Jest profesorem teorii sztuki i praktyki artystycznej w Chelsea College of Arts oraz członkiem rady redakcyjnej serii antologii Documents of Contemporary Art. Podejmuje problem braku ambicji w sztuce i jej instytucjach. Swój warsztat artystyczny wykorzystuje konsultując długoterminowe strategie rozwoju instytucji takich, jak Fondation Galeries Lafayette w Paryżu (2014-16), Kunsthal Aarhus w Aarhus (2014), Arnolfini w Bristolu (2011-12) oraz Moderna Museet w Sztokholmie (2008).

www.neilcummings.com