Dmuchana barykada – warsztaty z Artúrem van Balenem z Tools for Action

15-17 kwietnia 2016
Dmuchana barykada – warsztaty z Artúrem van Balenem z Tools for Action

Dekoracja artystyczna na obchodach 17. rocznicy rewolucji październikowej, Moskwa, 1934, dzięki uprzejmości Artúra van Balena

Dmuchana barykada z Tools for Action
Prezentacja, warsztaty i szkolenie praktyczne z Artúrem van Balenem z Tools for Action
15-17 kwietnia 2016
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, ul. Pańska 3

Godziny poszczególnych wydarzeń:
Prezentacja i wprowadzenie: 15 kwietnia, godz. 18:00
Warsztaty: 16 kwietnia, godz. 12:00 – 18:00
Działania: 17 kwietnia, godz. 12:00 – 16:00

Tools for Action to kolektyw artystyczno-projektancki, który tworzy nadmuchiwane narzędzia wykorzystywane w taktyce nieposłuszeństwa obywatelskiego.

Podczas prezentacji Artúr opowie o historii oraz teorii stojącej za dmuchanymi obiektami: Jaki jest związek historyczny pomiędzy pneumatyką a protestem? Dlaczego te narzędzia tak doskonale sprawdzają się w działaniach politycznych? Warsztat prowadzony na zasadzie „zrób to sam” pokaże, jak można stworzyć nadmuchiwane barykady, używając prostych artykułów domowych, takich jak dwustronna taśma do dywanów i folia termoizolacyjna. W niedzielę dmuchane obiekty zostaną sprawdzone w praktyce – z barykadami będziemy ćwiczyć różne szyki wojskowe.

Prosimy o potwierdzenie udziału na zapisy@artmuseum.pl